آشنایی با قوانین راهنمایی و رانندگی در کیش

اگر برای اولین بار است که قصد سفر به کیش را دارید باید بگوییم که با دیدن خیابان‌های کیش قطعا دچار تعجب زیادی خواهید شد. در جزیره کیش قوانین راهنمایی و رانندگی به شدت رعایت می‌شود طوری که کمتر پیش می‌آید کسی در کیش جریمه شود. یکی از دلایل این موضوع نظارت زیاد بر روی رعایت قوانین راهنمایی رانندگی در کیش است. در این مطلب به طور مفصل در رابطه با جزئیات قوانین راهنمایی رانندگی در کیش توضیح می‌دهیم، تا اگر قصد خرید تور کیش را دارید و می‌خواهید به این جزیره سفر کنید و هم چنین برای رفت و آمدهای خود ماشین اجاره کنید کاملا با قوانین راهنمایی رانندگی جزیره آشنا شوید.

قانونمداری در کیش

هرچقدر که مراکز تجاری و تفریحی کیش شلوغ و پرتردد هستند به همان اندازه مسیر خودرو در کیش خلوت و آرام است. همه کسانی که کیش را دیده اند این شهر را با شرایط عالی رانندگی اش به یاد می‌آورند.

در جزیره کیش هیچ گونه توقفى از جمله سرعت گیر یا چراغ قرمز وجود ندارد. در این شهر افراد به صورت ارادی به قوانین راهنمایی رانندگی عمل می‌کنند. با توجه به قوانین خوب رانندگی در کیش، در حداقل زمان ممکن می‌توان از یک طرف جزیره به طرف دیگر آن رفت.

جهت رفاه حال کیشوندان و مسافرین محترم برخی از قوانین با جدیت بیشتری پیگیری می‌شوند. رعایت حق تقدم، بوق نزدن، دنده عقب نگرفتن، تمیز نگه داشتن خودرو و … از مهم ترین آن ها هستند.

در تمام خیابان‌های جزیره کیش عملکرد رانندگان به وسیله دوربین های کنترل سرعت و عوامل نامحسوس کنترل می‌شود. جالب است بدانید که در کیش به دلیل اهمیت زیبا بودن شهر، خودروهای کثیف مشمول جریمه هستند. پس لازم است که همیشه خودرویتان را تمیز کنید.

قوانین راهنمایی رانندگی در کیش

در این بخش گزیده ای از مهم‌ترین قوانین راهنمایی رانندگی در کیش را ارائه داده‌ایم. توجه به این قوانین کمک می‌کند که هیچ مشکلی از بابت رانندگی یا جریمه شدن در کیش پیدا نکنید.

سرعت خودروها باید برابر تابلوهای نصب شده باشد و سرعت بالاتر از آن بطور خودکار در سیستم اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی ثبت می‌گردد.

استفاده از کمربند ایمنی برای تمامی سرنشینان اجباری است.

زدن چراغ راهنما قبل از رسیدن به میدان، حتی اگر راننده قصد گردش به راست و چپ را هم نداشته باشد ضروری است.

راننده در مواردی که قصد عبور از میدان و ادامه مسیر به صورت مستقیم را دارد، باید ابتدا راهنمای سمت چپ و زمانی که در میدان قرار گرفت راهنمای سمت راست را برای هشدار به سایر خودروها روشن کند.

حفظ فاصله مناسب از وسایل نقلیه جلو و رعایت سرعت مطمئن ضروری است.

در زمان عبور عابر پیاده راننده بایستی به طور کامل توقف کند و چراغ های راهنمای هر دو سوی ماشین را به منظور هشدار به خودروهای پشت سر روشن کند.

حتما در بین خطوط رانندگی کنید. برای تغییر حرکت از یک خط به خط دیگر بایستی با چراغ راهنما مسیر خود را مشخص کنید و در مواقعی که قصد گردش به چپ یا راست را دارید بایستی از فاصله 100 متری با روشن نمودن راهنما این موضوع را به دیگر رانندگان اطلاع دهید.

قوانین جالب

از بوق زدن تا جای ممکن خودداری کنید.

معاینه فنی خود را همیشه به روز داشته باشید. در صورتیکه معاینه فنی خودروی شما کامل نباشد از ورود خودرو به جزیره جلوگیری می‌شود.

با مامورین راهنمایی و رانندگی که جهت برقراری نظم در سطح جزیره زیبای کیش تلاش می کنند همکاری نمایید.

در خیابان‌ها در جاده‌هایی که نور کافی وجود دارد فقط از چراغ‌های کوچک و در صورت خرابی ناگهانی، از نور پایین چراغ بزرگ استفاده نمائید.

از تردد وسیله نقلیه در خارج از مسیرهای آسفالت از جمله فضای سبز، کنار سواحل، پیست دوچرخه سواری و … جدا خودداری نمائید.

با توجه به اینکه قبوض خلافی صادره صرفا مختص جزیره کیش است و در دیگر نقاط کشور قابل پرداخت نیست، تنها در صورتی اجازه ترخیص خودرو داده می شود که خلافی خودرو تماما تسویه شده باشد.

موارد جریمه خودرو در کیش

موارد توقیف خودرو در کیش

توجه به برخی قوانین راهنمایی رانندگی در کیش شدیدتر است و در صورتیکه هر فردی مرتکب این موارد شود خودرویش توقیف خواهد شد. برای مثال رانندگی بصورت کورس، لایی کشی و انجام حرکات آکروباتیک با خودرو موجب توقیف خودرو به مدت ۴۸ ساعت تا یک هفته می‌گردد.

اگر فردی در حالت مست بودن یا استفاده از داروهای روان گردان به رانندگی در کیش بپردازد از طریق پلیس راهنمایی رانندگی به دادگاه اعزام شده و ترخیص خودرو وی منوط به دستور مقام قضایی خواهد بود.

ایجاد آلودگی صوتی و سبقت غیرمجاز از جمله دیگر مواردی هستند که اگر فردی به انجام آن ها مبادرت بورزد اتومبیلش تا 48 ساعت توقیف خواهد شد.

همچنین در صورتیکه بیمه نامه شخص ثالث خودرویتان تمام شده باشد طبق قوانین راهنمایی رانندگی در کیش خودرو متوقف می‌شود. ترخیص خودرو منوط به ارائه بیمه نامه شخص ثالث خواهد بود.