شرایط اجاره خودرو در کیش

اجاره خودرو و رانندگی در کیش کمی با بقیه شهر های ایران متفاوت است و برای اینکه پس از اجاره خودرو دچار مشکل نشوید باید یک سری قوانین و مقررات اجاره خودرو و رانندگی در جزیره کیش را بدانید. در ادامه به مهم‌ترین قوانین اجاره خودرو در کیش اشاره می‌شود.

کسی که خودرو را اجاره می‌کند، حق ندارد آن را به فرد دیگری اجاره دهد یا واگذار کند؛ زیرا در صورت بروز خسارت، یا هر پیشامد دیگری اجاره کننده خودرو مسئول پرداخت هزینه‌های تعمیر و همچنین خسارت ناشی از کاهش ارزش خودرو خواهد بود.

اگر خودرو دچار نقص فنی شود، اجاره کننده باید بلافاصله موضوع را به شرکت اطلاع دهد و به هیچ وجه شخصا اقدام به انتقال خودرو یا تعمیر خودسرانه خودرو نکند. زیرا تمام خودروهای رنتیفا با ضمانت فنی به اجاره کننده تحویل داده می شوند و در صورت بروز مشکل فنی مسئولیت آن به عهده شرکت اجاره دهنده خواهد بود.

در صورت تصادف نیز شرایط بالا را رعایت کنید. ضمنا علاوه بر اینکه به شرکت اطلاع می‌دهید، پلیس را هم در جریان بگذارید.

در جزیره زیبای کیش ورود خودروهای اجاره ای به کنار ساحل و جاده‌های خاکی ممنوع است.

تمدید مدت زمان اجاره خودرو با اطلاع قبلی و فقط درصورت توافق با شرکت اجاره دهنده امکان پذیر است.

در زمان‌هایی که از خودروی اجاره ای استفاده نمی‌کنید، آن را در پارکینگ مسقف یا روباز نگهداری کنید تا از آسیب در امان باشد.

انجام هرگونه حرکات نمایشی با خودروی اجاره‌ای ممنوع است.

به هیچ عنوان در سیستم فنی ماشین تغییرات ایجاد نکنید. (مثل باز کردن گاز ماشین های اسپرت ) زیرا این ماشین‌ها با ضمانت فنی به شما واگذار می‌شوند.

ماشین را در روز تعیین شده و در ساعت مقرر باید عودت دهید. زیرا برای هر یک ساعت تاخیر باید میزان 10 درصد اجاره بها را بپردازید. اگر تاخیرتان بیش از 3 ساعت به طول بینجامد، اجاره یک روز کامل از شما دریافت خواهد شد.

هنگام تحویل، داخل و خارج خودرو باید به تمیزی زمان تحویل خودرو باشد. در غیر این صورت باید هزینه کارواش را به شرکت بپردازید.

استعمال دخانیات داخل خودرو ممنوع است و اگر با استعمال دخانیات، خسارتی به خودرو وارد شود، باید خسارت بپردازید.

علاوه بر مبلغ اجاره خودرو ، ۹درصد مالیات بر ارزش افزوده هنگام تحویل خودرو دریافت خواهد شد.

در صورتیکه رزرو به هر دلیلی توسط مسافر کنسل شود مبلغ معادل یک روز رزرو به عنوان زیان اخذ می‌شود.


مدارک لازم برای اجاره خودرو در کیش


نرخنامه رسمی اتحادیه رنتکارن جزیره کیش در سال 1401